Ostujuhend: näpunäited kanapee ostmiseks

Esmapilgul on kanapee lihtsalt mugav lisa elutuppa, magamistuppa või kodukontorisse, kuid see on palju enamat. 1600ndate Prantsusmaalt pärit kanapee on elegantsuse ja luksuslikkuse sümbol.

„Minestamise“ diivanina tuntud kanapeed on aja jooksul edasi arendatud ja seda saab ka kasutada õuediivanina. Seda leidub ka psühhiaatrite kabinetis ning see on leidnud tee paljudesse kodudesse. Mõned inimesed mõtlevad, kuidas valida kanapeed. Siin ostujuhendis arutame erinevaid aspekte, mida silmas pidada, et leida õiget kanapeed.

 

Erinevat tüüpi kanapeed – leia endale sobiv

Kuna kanapeel on nii põnev ajalugu, on see aja jooksul edasi arenenud ja muutunud. Aga miks kanapee nii populaarne on? See on sama mugav kui diivan, ent tänu väiksemale suurusele sobib see erinevate paigutustega. Tänu erinevatele stiilidele leiad igasuguse sisustusega kokku sobiva kanapee klassikalisest modernseni. Kõige populaarsemad on järgmised variandid.

Käetugedeta kanapee – seda tüüpi kanapee ühes otsas on seljatugi. Tänu lihtsale disainile saab seda erinevatel viisidel paigutada. See sobib pea kõikjale, ent kui soovid ruumi säästa, sobib see väga hästi seina äärde. Seljatugi võib olla reguleeritav, olles eriti mugav raamatu lugemisel või filmimaratoni jaoks.

Ühe käetoega kanapee – sellisest kanapeest saab sinu toa keskpunkt. Üks käetugi on ühendatud seljatoega ja see ulatub poole kanapeeni. Pane see vastu seina, et ruumi säästa ja oma sisustust kaunistada. 

Kahe käetoega kanapee – lamamiseks mõeldud kanapee sobib suurepäraselt elutuppa. Tänu lamavale asendile saad nii telerit vaadata kui uinakut teha.

Kahe otsaga kanapee – nime all Recamier tuntud kanapeel on kaks tõstetud otsa. Ehkki sellel pole kõige mugavam lamada, paistab Recamier kõikjal silma, kuhu selle paned.

Kuidas kanapeed koju sobitada ja paigutada

Nüüd, kus tead, millised variandid on kanapeede osas saadaval, on järgmine samm see oma koduga sobitada. Kanapeed on lihtne sobitada iga sisustusega.

Ehkki see on ka omaette muljetavaldav mööbliese, sobib see suurepäraselt enamikku tubadesse. Kui mõtled, millele kanapee peaks suunatud olema, mõtle kõigepealt ruumi paigutusele. Pane kanapee vaiksesse kohta, et luua intiimset nurgakest. Sõltuvalt kanapee liigist sobib see vastu seina, akna ette või kohvilaua kõrvale.

Kui valid käetoeta kanapee, on lihtne välja selgitada, kuidas paigutada kanapeed. Loo tasakaalustatud puhkenurk ja kombineeri seda oma sektsioonilise diivaniga. Kui sa ei tea, kuidas valida vasakut või paremat sektsioonilist diivanit, kui seda paigutad, mõtle sellele, kuhu tahad diivani nurka luua. Suuna see sissepääsu või muu ruumi keskpunkti, näiteks teleri või kamina poole, et luua kutsuvat ja õhulist puhkenurka.

Selleks, et luua lõõgastumiseks mugavat ruumi, mõtle oma ruumi paigutusele, et selgitada välja, millisel poolel peaks kanapee olema. Käetugi või seljatugi võib ruumi eraldada. Seega pane see vastu seina või kohta, kus palju ei liiguta. Jäta sellele ligipääsuks piisavalt ruumi ja pane selle juurde põrandalamp või lisalaud.

 

Milline on minu stiil – õige värvus ja materjal

Räägime olulistest detailidest, mida kanapee valimisel silmas pidada – materjal, värvus ja stiil. Valikuid on palju.

Kui eelistad minimalistlikke välimust või industriaalset hõngu, vali neutraalset värvi kanapee. Eelista lihtsate jalgade ja väheste kaunistustega kanapeed või metallraamiga diivanit. Nahk või seemisnahk paistavad alati silma, ükskõik mis värvi need on.

Romantilise Prantsuse stiili austajad soovivad kindlasti koju kanapeed lisada. Polsterdatud kanapeed, millel on detailsed jalad või käetoed, sobivad suurepäraselt, eriti kui need on heleda tooniga. Miski pole parem kui samet. Kui soovid oma tuba luksuslikul viisil kirkamaks muuta, soovitame erksaid värve.

Kui hindad klassikalist ajatut lähenemist, võiksid kaaluda Chesterfieldist inspiratsioonitud kanapee stiili. See elegantne variant näeb hea välja iga värviga, kui see läheb kokku ülejäänud toaga. Ka linane viimistlus on hea, eriti kui neid kombineerida rikkalike puitjalgade detailidega.

Sõltuvalt kasutustihedusest mõtle oma eelistatud stiilile, ent ka vastupidavusele. Siid, samet, seemisnahk ja nahk on jumalikud, kuid vajavad ohtralt hoolt, et kaunist välimust säilitada. Mikrofiiber ja polüester on mugavad ja hõlpsalt hooldatavad, kui sul on lapsi või lemmikloomi või soovid lihtsalt terve päeva kanapeel istuda. Tutvu meie lemmikutega allpool, et leida variante, mis vastavad sinu vajadustele, kui valid õiget kanapeed.