Baaritooli ostujuhend – kasulikud näpunäited

Viimastel aastatel on köögibaar tagasi moodi tulnud. See võib olla köögisaare, tasapinna või tegeliku baarileti kujuline. Populaarsusele aitab kaasa see, et kodubaar sobib suurepäraselt kokku meie elustiiliga. See on mitmekülgne pind igas olukorras. Naudi kiiret hommikusööki, tööta kodust või aita lapsi kodutööde juures.

Aga kuidas valida kööki baaritooli? Täiuslikud toolid peavad olema mugavad, sobima kokku sisustuse stiiliga ja olema lapsesõbralikud. Tänu nende disainile saab baaritoolidest sinu söögiala keskpunkt. Loe edasi meie juhendit, kuidas valida õigeid baaritoole ja leida oma koju täiuslikku lahendust.

 

Kuidas valida baaritoolide õigeid mõõtmeid

Erinevalt söögitoolidest ja -laudadest, millel on standardmõõtmed, on baaritoole ja -laudu saadaval erineva kõrguse ja suurusega. Seega tuleb õige valiku tegemiseks alustada mõõtmisest. Et mõista, kui kõrged baaritoolid peaksid olema, vaatame kõige populaarsemaid baaritoole:

  • köögisaare toolid – kõrgus on tavaliselt 60–66 cm
  • baaritoolid – vastavad standardsetele baari mõõtmetele 71–83 cm
  • erinevad kõrged baaritoolid – eriti kõrged toolid võivad ulatuda kõrguseni 86–101 cm

Baaritoolid on erineva kõrgusega, mis mõjutab istumisel mugavust. Seega mõõda eelnevalt baarilaud, köögisaar või töötasapind üle. Köögisaare tool täidab oma eesmärki, kui see panna 90 cm köögisaare äärde. Kui soovid kodus autentset baarikogemust, vali baaritoolid, mis vastavavad 104–110 cm baarilauale. Võid ka valida eriti kõrged baaritoolid, kui su tasapind on 111–119 cm kõrgune.

Mõtle, millisel viisil plaanid kodubaari kasutada, et mõista, kui kõrged baaritoolid sinu tasapinna juurde sobivad. Kõige lihtsam reegel, mida baaritoolide valimisel silmas pidada on, et iste peaks olema tasapinna põhjast 25–30 cm kaugusel.

 

Millist stiili baaritoolid sobivad sinu koju?

Baaritoole on saadaval palju erinevaid. Räägime nüüd mugavusest. Tooli tüübist sõltub sinu mugavus istumisel.

Seljatoeta baaritumbad sobivad suurepäraselt väikestesse ruumidesse, kuna neid saab hõlpsalt leti alla lükata. Ehkki seljatoeta baaritumba on üks populaarsemaid valikuid, võib see pikka aega istudes veidi ebamugav olla.

Ratastega toolid on suurepärane alternatiiv rasketele baaritoolidel, et saaksid mugavalt istuda. Lisaks kaitsevad ratastega toolid põrandaid toolide liigutamise eest.

Selleks, et lisada stiili ja mugavust, vali käepidemetega baaritoolid. Need sobivad suurepäraselt pika lõuna jaoks, eriti kui sul on lapsi. Kui eelistad elegantsust, eelista polsterdatud baaritoole.

 

Olulised üksikasjad täiuslike baaritoolide valimisel

Baaritooli kõrgus on oluline, ent lisaks pead mõtlema sellele, kui mitut baaritooli sa vajad. Et teada, mitut baaritooli vaja on, mõtle sellele, kui paljusid inimesi võõrustada soovid.

Seejärel vaata oma baariletti või köögisaart. Selle pikkus määrab, kui mitut baaritooli selle äärde paigutada saad. Selleks, et täiskasvanud saaksid mugavalt üksteise kõrval istuda, peab tooli ümber olema piisavalt ruumi. Tooli keskosa ja järgmise tooli keskosa vahel peaks olema 66–76 cm.

 

Materjalid

Pärast baaritooli tüübi osas selgusele jõudmist on aeg valida materjal. Sõltuvalt sinu eelistatud stiilile võivad mõned materjalid sobida paremini kui teised. Metallist toolid on väga modernsed ja sobivad suurepäraselt kokku tööstusliku stiiliga. Puidust toolid on soojemad ja neid on lihtne sobitada ükskõik millise stiiliga. Rotangist ja punutud baaritoolid on samuti suurepärane valik. Kerged ja praktilised toolid lisavad söögialale boheemlaslikku hõngu.

 

Stiil ja värvus

Võid mõelda, kas baaritoolid peaksid olema sama värvi kui söögitoolid. Otsest reeglit pole ja ainus, mis loeb, on sinu eelistatud stiil. Sobita neid omavahel kokku, et luua loomingulist ilmet, mida naudid iga päev. Pea meeles, et baaritoolidel ja söögitoolidel võiksid olla ühised detailid. 

Sama kehtib baaritooli värvuse kohta. Võid polstri värvuse juures kasutada oma loomingulisust ning kasutada erinevat värvi kunstnahka, et toolid sobiks kokku su sisustusega. Värskenda oma kodu neutraalsete toonidega, kui kasutasid ülejäänud köögis jõulisemaid värve. Võid luua kauni ilme, kombineerides rotangist või puidust toole värviliste toolidega.

Oled vaid ühe hiireklõpsu kaugusel täiuslike baaritoolide leidmisest. Inspiratsiooni saamiseks tutvu allpool meie lemmikute baaritoolidega.