Kuidas valida täiuslikke söögitoole

Iga kodu nurgake on oluline. Sinu kodu on sinu isikupära väljendus ning see peaks olema ülimugav.

Sinu söögiala on eriti oluline ja seega ka sinu söögitoolid. Seal süüakse koos lähedastega, korraldatakse õhtusööke ja süüakse pühapäeval hommikusööke. Seega peaksid söögitoolid olema mugavad ja stiilsed. Anname siin ostujuhendis seda silmas pidades käepärased näpunäiteid, et aidata sul valida õigeid söögitoole.

 

Ära karda tooteid omavahel sobitada

Kõige lihtsam viis luua söögiala on osta laua ja toolide komplekt. See lahendab kõik probleemid ning eelkõige ei pea sa mõtlema, kuidas sobitada söögilauda ja toole. See ei ole aga ainus võimalus. Söögilaud ei pea tingimata toolidega kokku sobima. Vastupidi, võid ka luua ainulaadse ilme, ostes toolid eraldi. Ära karda osta söögilaua juurde erinevat tüüpi toole.

Kas kõik söögitoolid peaksid kokku sobima? Ainus reegel, mida järgida tasakaalustatud sisustuse loomisel on, et peaksid leidma ühe elemendi, mis kõik mööbliesemed kõik kokku seob. Võid valida käetugedega söögitoolid, mis on väga mugavad, ning kombineerida neid pinkide või tumbadega. Kõik toolid ei pea olema ühest komplektist. Kombineeri puidust või rotangist toole polsterdatud toolidega, et tuua söögiruumi soojust. 

 

Vali õiguse suurusega söögitoolid

Stiili osas võid kasutada oma loomingulisust ja isikupära, et luua täiuslikku söögiala. Enne söögitoolide ostmist tasub kõigepealt mõelda mugavusele. Standardsed söögitooli mõõtmed peaksid vastama laua suurusele. Söögitooli istme kõrgus on umbes 45 cm ning standardne laua kõrgus on 76–77 cm. Kui sul on erisuurusega laud või toolid, pea meeles et lauaplaadi ja istme vahel peaks olema 30 cm. Siis jääb su põlvede jaoks piisavalt ruumi.

Teine oluline suurus, millele mõelda, on käetugede kõrgus. Käetugedega söögitoolide standardkõrgus on 18 cm käetoest lauaplaadini. Kuna need toolid on suuremad, peaksid need ruumi säästmise huvides laua alla mahtuma.

Järgmisena pea silmas tooli laiust. Standardmõõt on vahemikus 45–50 cm. Toolide vahele peaks jääma 15 cm vaba ruumi. Siis saavad kõik mugavalt laua taga süüa ning kõik näeb hubane välja. Kui sul on vähe ruumi, saad probleemi lahendada taburettide või pingi lisamisega.

 

Kõigile meeldivad ilusad toolid

Nüüd läheb lõbusaks – on aeg valida täiuslikud toolid välimuse põhjal. Õigete toolide leidmine võib olla keeruline, kuna valik on nii suur. Paanikaks pole põhjust, mõtle lihtsalt järgnevale:

  • materjal, millest söögitoolid on valmistatud 
  • värvus, mis sobib kokku sisustusega
  • stiil, mis sobib kokku su disainiga

Söögitoole on erinevatest materjalidest. Kõige populaarsemad toolid on valmistatud puidust, metallist või polsterdusega. Puidust söögitoolid on mugavad ja vastupidavad ning sobivad kokku nii modernse kui klassikalise disainiga. Need loovad hubase õhustiku.

Metallist toole saab kombineerida erinevate stiilidega industriaalsest romantilise Prantsuse stiilini. Need on ajatud ja hõlpsalt puhastatavad ning neid saab isegi õues kasutada.

Nagu võiski arvata, on polsterdatud söögitoolid ülimugavad. Kuna polstreid on nii palju erinevaid, saad neid sobitada erinevate disainidega.

Värvuse osas võid mängida erinevate kangaste ja materjalidega ning vaadata, millised mustrid su sisustusega kokku sobivad. Võid alati valida neutraalse värvuse ja kombineerida neid julgete toonide ja mustritega. 

Nagu juba mainisime, ei pea söögitoolid omavahel kokku sobima. Soovitame hinnata üldist söögiala õhustikku ja segada omavahel erineva stiiliga toole. Lisainspiratsiooni saamiseks vaata allpool meie lemmikuid söögitoole.