🏡 Aia hooldamise ja kaunistamise nipid

Aed

 

 

Gardening in a greenhouse

 

Talve külma hingust võib küll veel õhus tunda olla, kuid on aeg hakata vaikselt oma aia suunas vaatama. See on sinu märguanne alustada kevadise aiahooldusega ning seada oma õueala uueks hooajaks valmis.

Selle aasta kevadiseks aiahoolduseks valmistumisel pead hindama külmade kuude põhjustatud kahjustusi. On palju ülesandeid, mis tuleb täita enne, kui saad liikuda edasi lõbusama osa juurde – aia kaunistamine. Siin on kõige olulisemad sammud, mida järgida kevadise aiahooldusega alustamisel.

 

 

Gardening in a greenhouse

 

🌱 Kevadise aiahoolduse neli esimest ülesannet

Kui õueala hooldamine on sinu jaoks uus asi, võid endalt küsida, millest üldse alustada. Parim aeg aia seisukorra hindamiseks on hilistalve ja varakevade vahel. Mõtle sellest kui taimede tervisekontrollist, enne kui nad saavad taas õide puhkeda. Selle tegemiseks järgi meie kevadise aiahoolduse näpunäiteid.

 

  • Alusta üldise koristusega. Sinu taimekastid ja lillepeenrad tuleb puhastada surnud taimedest. Eemalda ka kõik lehed ja oksad, et oma roheala korrastada.

  • Kontrolli oma taimede seisukorda. Külm talv võib taimi kahjustada, seega on kevad õige aeg nende uuesti istutamiseks. Muld peab olema toitainerohke, et taimed saaksid kasvada, seega testi selle kvaliteeti. Pärast soovitame mulda rikastada orgaaniliste ainetega nagu väetise või kompostiga.

  • Valmista aed kevadeks ette kärpimise ja trimmimisega kõikjal, kus jää ja lumi on põhjustanud kahjustusi. Iga aiahooaeg algab hooldusega, et taimed ja puud saaksid ellu ärgata. Selle jaoks pead uurima kärpimismeetodeid ning kasutama õigeid aiatööriistu.

  • Ära unusta pinnasetöid. Suured temperatuuride erinevused võivad põhjustada teekivide liikumist, seega kontrolli need üle. Veendu ka, et aedades, taimelavades või seintes poleks kahjustusi ja vajadusel paranda need. Mida kiiremini seda teed, seda parem, kuna nende asjadega peab saama valmis enne, kui taimed õitsema hakkavad. Värske alguse jaoks lisa piirdeaiale uus kiht värvi. Kaasa kogu oma pere ja veetke õues lõbusalt aega!

 

 

Gardening in a greenhouse

 

 

Gardening in a greenhouse

 

💚 Kuidas kaunistada kevadist aeda

Kui oled aia kevadeks valmis seadnud ning kõik taimed ja puud on valmis ellu ärkama, on aeg kaunistusteks. Kas oled hoiustanud oma aiamööblit talve jooksul? Siis vaata see üle, puhasta ära ning kontrolli selle seisukorda enne aiakaunistuste paika sättimist.

Võid ka oma aeda uue mööbliga värskendada. Kõigepealt mõtle oma ruumile ja sellele, kuidas armastad aias aega veeta. Kevadine aed tekitab meis soovi värskes õhus puhata. Pea aga meeles, et kaunistused peaksid ka olema praktilised ja vastama sinu vajadustele.

 

 

Gardening in a greenhouse

 

🪑 Mis on parimad kevadised mööbliesemed aeda?

Bistrookomplektid näiteks sobivad suurepäraselt väiksematesse õuealadesse, näiteks rõdule ja terrassile. Elegantsed ja nostalgilised mööbliesemed on romantilise disainiga, mis tõstab esile looduslikku keskkonda. Bistrookomplekt võib olla täiuslik valik laisa hommikusöögi nautimiseks.

Kui sul on ruumikas aed, soovitame tutvuda erinevate aiamööbli komplektidega. Pane näiteks basseini äärde puhkenurga komplekt või suure puu alla lamamistoolid. Kui armastad perega einestada ja sõpradega aega veeta, lisa ostunimekirja laua ja toolide komplekt. Komplekti ostmine eraldi toolide ja laua asemel on kõige lihtsam ja kiirem viis söögiala loomiseks.

Kui valid kevadeks aeda kaunistusi, siis pea silmas, et väikesed detailid teevad palju ära hubase ja kutsuva ruumi loomisel. Mõtle lihtsalt oma lemmikule stiilile ning leia õiged aksessuaarid, mis tõstavad esile aia naturaalset ilu.