Värviliste detailidega kaunistamise ABC

Sisustus · 23. Juuni 2022

Värvilised esemed köidavad pilku, muudavad meeleolu ja tõstavad teatud detaile esile. Samas kipuvad inimesed oma kodu värvivaliku paika panemisel tugevaid toone veidi pelgama. Õnneks saame sulle öelda, et sisustuses värvide sobitamine tasakaalustatud ilme saavutamiseks on üsna lihtne.

Teame kõiki värviliste detailide kasutamise saladusi alates õige värvikombinatsiooni valimisest ideedeni, kuidas kasutada värviratast oma sisekujunduses. Ehkki tasub kinni pidada paarist reeglist, on värvidega mängimine väga lõbus. Räägime nüüd natuke värviliste detailide kasutamise põhitõdedest, et saaksid luua oma isikupära kajastavat erksat ruumi.

 

diddyeltouny (Instagram)

 

_instarior (Instagram)



Sisekujunduse värvireeglid: kas vajan värviskeemi kogu majale?


Vastus sellele küsimusele on jah ja ei, sõltuvalt sellest, kuidas sa oma ruumi ette kujutad. Sisekujunduse põhilisi värvireegleid kirja pannes julgustame sind kasutama ka oma loovust ja stiilitunnetust. Vaatame üle kolm kõige olulisemat reeglit, mida meeles pidada, kui õpid sisekujunduses värviratast kasutama.


Complementary scheme

1. Kokkusobiv värviskeem


Kokkusobiv värviskeem koosneb kahest värviratta toonist, mis on teineteise vastas. Kolm traditsioonilist värvikombinatsiooni, millest alustada, on punane ja roheline, kollane ja lilla või oranž ja sinine. Need värvikombinatsioonid on mõeldud aktsenttoonidena kasutamiseks, seega võid neid lisada neutraalsete värvide tasakaalustamiseks.


 

inma_deconordic (Instagram)


2. 60-30-10 värvireegel


Selle reegli kohaselt peaks domineeriv värv moodustama 60% ruumist, sekundaarne värv 30% ja aktsentvärv 10%. Aga aitab matemaatikast; nii tuleks seda reeglit järgida:

  • 60% kajastab ruumi üldist värvi – tausta. Kasuta seda värvi enamiku seinte puhul, samuti suuremate mööbliesemete puhul, nagu diivan, ja suuremates kaunistustes, nagu vaip.

  • 30% on teisejärguline värv, mis lisab sügavust, võimaldades samal ajal põhitoonil silma paista. Soovitame kasutada seda värvi väiksemates mööbliesemetes, nagu toolides ja lisalaudades, ning kardinates.

  • Ülejäänud 10% on sinu aktsentvärv. Selle tooni valimine on neist kõigist kõige lõbusam, sest saad lisada värvilaike, mis annavad ruumile iseloomu. Kasuta seda dekoratiivpatjades, pleedides ja muudes kaunistustes. Lisaks saad neid elemente ümber paigutada või välja vahetada, et hoida disaini värskena.


 

raumhoch2 (Instagram)

 

zen_colors_home (Instagram)


3. Külmade ja soojade värvide kombineerimine


Soojad värvid on punane, oranž, kollane ja neutraalsed toonid, sest need tekitavad sooja ja erksa tunde. Kui soovid, et elutoa (ja köögi) interjööri värvikujundus oleks kumav ja samas hubane, on need suurepärane valik.

Sinine, roheline, hall ja lilla seevastu on külmad toonid, mis on tagasihoidlikumad ja loovad ruumis rahu. Seetõttu soovitame neid kasutada magamistoa või vannitoa sisekujunduses.

 

linterieuradvies (Instagram)


Kuidas sisustada oma kodu, kasutades värviskeeme


Eelnevalt tõime välja mõned olulised sisustuse värviskeemi valimise reeglid kodu jaoks. Samas usume, et reeglid on mõeldud rikkumiseks (mõnikord), eriti kui asi puudutab värvide sobitamist sisustuses. Kui õpid sisekujunduses värve sobitama, on sul mitu valikut.

  • Võid valida värviskeemi ja kasutada seda kogu oma kodus, muutes ainult fookust, mängides sama värvipere erinevate toonidega. Näiteks jahedamad toonid sobivad rahulikku magamistuppa ja lugemisnurka, soojemad aga toimivad paremini elavas köögis või meelelahutuskeskuse ümber. Värvipsühholoogia kohaselt mõjuvad jahedad toonid meile rahustavalt, aidates meil stressi leevendada ja puhata. Soojad värvid seevastu mõjuvad ergutavalt, muutes meid optimistlikuks ja elavaks.

  • Samuti julgustame sind kasutama ära imelisi neutraalseid toone. Sinu kodu sisekujunduses lisab must natukene (või palju) teatraalsust igasse nurka ja tõstab esile sisustuselemente. Valge värskendab alati ruumi ja mööblit, luues selles modernsema õhkkonna. Halli ja beeži tooni saab kasutada tühja lõuendi loomiseks sisekujundusele või erksate detailide mahendamiseks.

  • Võid valida Pantone 2022. aasta värvi, ilusa Very Peri, et luua modernsemalt mõjuvat ruumi. Julge ja loominguline violetsete alatoonidega sinine on inspireeriv ja rahustav ning lisab sügavust. Kui Very Peri värvi aktsendisein on sinu jaoks liiga palju, soovitame selle väikeste detailidena sisustusse lisada.

 

kleurhumeur (Instagram)


♥ Professionaalne nõuanne: kõige lihtsam on kasutada raamatuid, mälestusesemeid ja perepilte, et tuua ruumi värvi. Ka taimed ja lõikelilled on kutsuvas ja elavas sisustuses hädavajalikud.