artificial Christmas tree

Kunstkuuse ostujuhend

Jõulud on kohe kohal, mis tähendab, et on aeg kodu pühadeks kaunistada! Kuna jõulude keskmes on jõulupuu, tasub enne selle ostmist teha veidi uurimistööd.

Jõulupuud seostatakse selle kaunistamise rõõmuga. Seetõttu on väga oluline leida õige puu - see aitab sul luua jõulumeeleolu! Et see oleks veelgi erilisem, soovitame sul lisada oma pühadekaunistustele isiklikku nooti. Mõistagi võid võtta ette väikese meisterdamisprojekti, näiteks valmistada oma puu jaoks käsitsi kaunistusi. Kui soovid tõeliselt ainulaadset jõulupuud, on ka siin palju võimalusi meisterdamiseks. Lisaks fantaasiale vajad veel meisterdamismaterjale ja tööriistu.

Kumba sa eelistad, ehtsat või kunstkuuske? Kui soovid kasutada oma puud aastaid ja mitte muretseda selle kõdunemise ega okaste koristamise pärast, vali kunstkuusk.Parim aeg kunstkuuse ostmiseks on praegu. Võta aega, et leida õige kuju, kõrgus ja stiil. Koostasime selle jõulupuu ostujuhendi, et saaksid teha parima valiku.

 

Leia täiuslik ruumi säästev kunstkuusk või valmista see ise

Õige kunstkuuse valimine ei ole lihtne ülesanne. See peaks olema muljetavaldav, kuid sobima ka sinu toa suurusega. Ka jõulupuu kuju on oluline, kuna see muudab kaunistuste välimust. Õnneks aitab meie jõulupuu suuruste juhend leida sul parima puu.

Enamik inimesi paneb jõulupuu oma elutuppa. Sellisel juhul mõjutavad toa paigutus ja olemasolevad kaunistused täiusliku puu suurust ja kõrgust. Järgnevalt räägime jõulupuu kujust ja kõrgusest.

Võid valida lühema, 120 cm kõrguse jõulupuu või isegi 240 cm kõrguse. Kui see on liiga lühike, näeb see suures elutoas liiga väike välja. 240 cm kõrgune puu näeb üksnes hea välja kõrgete lagedega ruumis. Pööra tähelepanu suurusele, mis sobib sinu tuppa.

Kunstkuuske saab valida erinevate kujudega:

 • pikk ja kitsas jõulupuu - vali see, kui soovid säästa põrandaruumi;
 • kitsas jõulupuu - näeb parem välja väikestes ruumides, kui kaunistad selle väiksemate kaunistustega minimalistliku üldmulje loomiseks;
 • lopsakas jõulupuu - hea idee igasse sisustusse;
 • tagurpidi jõulupuu - vali see, kui tahad midagi silmapaistvat!

types of artificial Christmas trees

Kas saan valmistada oma jõulupuu ise?

Saad küll ja me julgustame sind seda tegema! Ise valmistatud jõulupuud on väga trendikas alternatiiv tavalistele puudele. Ise valmistatud jõulupuu juures on parim see, et piirangud puuduvad. Kasuta oma fantaasiat, et valmistada käepärastest materjalidest ja tarvetest kõige ainulaadsem ja huvitavam puu.

 

Ise valmistatud jõulupuu

Jõulupuu ise valmistamine võib olla väga lõbus tegevus sulle ja sinu pereliikmetele. Kujuta ette, kuidas istud kuuma kakaotassiga paljude meisterdamistarvete keskel ning üritad mõelda välja kõige uuenduslikumat ja ebatraditsioonilisemat puud. Kõlab vahvalt, kas pole?

Võime anda sulle mõned vihjed, kui sa pole kindel, kust alustada. Ise valmistatud jõulupuu võib olla valmistatud praktiliselt kõigest, mis sulle pähe tuleb: õhupallid, oksad, riideribad, kaubaalused, raamatud, suled ja palju muud.

Kõik sobib, kuni tulemus on jõulupuu kujuga. Ebatraditsioonilise ise valmistatud jõulupuu peamised eelised on, et see on ühtlasi ruumi säästev ja kulutõhus variant.

Näiteks võib sinu meisterdatud puu olla just nii suur või väike kui sa ise tahad. Võid valmistada ühe igasse tuppa oma kodus, kui tunned end eriti pidulikult. Seejärel vajad sa materjale ja tööriistu, et töö saaks tehtud. Suure tõenäosusega on sul enamik juba olemas. Meil on aga ka üksikasjalikum nimekiri.

 

Tarbed ja tööriistad vajavad oma kustkuuse meisterdamiseks

Tarbed

 1. Jõulukuulid ja kaunistused
 2. Kunsti- ja käsitöötarbed
 3. Kangad, tekstiilid, nöörid, kingapaelad
 4. Paber, oksad, kaubaalused, augulauad ja isegi puidust redel, mida saab kaunistada
 5. Ükskõik muu, mis sulle pähe tuleb!

Tööriistad

 1. Käärid ning niidi ja nõelte komplekt
 2. Tavaline liim või liimipulgad püstoli jaoks
 3. Saag, juhul kui kasutad oksi või muid puidutükke
 4. Haamer või muud tööriistad

 

Tee ise: papist jõulupuu

 • 1. samm

  Võta kaks papilehte ja lõika need oma papist jõulupuu jaoks soovitud suurusesse. Joonista kummalegi jõulupuud meenutav kuju.

 • 2. samm

  Lõika kääride, noa või joonlauaga papist puu kuju välja. Peente lõigete tegemiseks kasuta kõige täpsemat tööriista.

 • 3. samm

  Tee kummaleigi kujule ülevalt alla ja alt üles keskele serva sisse sisselõige.

 • 4. samm

  Kaunista kumbki papitükk värviga.

 • 5. samm

  Pane kaks papitükki sisselõike kohalt kokku.

 • 6. samm

  Ja sinu papist jõulupuu ongi valmis! Anna särapulbri ja muude kaunistustega sellele viimane lihv.

Vali oma isetehtud kunstkuuse jaoks parim värv ja välimus

Traditsiooniliste jõulukaunistuste keskmes on roheline jõulupuu. See toob mõtted ehtsale puule ning selle kaunistamine on väga lihtne. See on klassika ja jääb meie peamiseks eelistuseks, kuna meenutab kõige rohkem ehtsat jõulupuu.

Kunstkuuskede trendid on aja jooksul edasi arenenud, seega on meil palju huvitavaid valikuid. Talvise aastaaja tähistamiseks võid valida valge jõulupuu. See on elegantne ja peen ning saad sellele lisada loovaid kaunistusi. Sinu kunstkuusk võib olla ka muude erksate värvidega, et saaksid luua kodus piduliku õhustiku.

 • Sinised jõulupuud näevad imelised välja hõbedaste kaunistustega
 • Roosad jõulupuud kuldsete kaunistustega köidavad kahtlemata pilku
 • Punased jõulupuud muudavad kogu kodu jõulu võlumaaks
 • Kuldsed jõulupuud on suurepärane fookuspunkt.

Teisalt ei vaja ise valmistatud jõulupuud tutvustamist: need säravad kõikjal, kuhu need pannakse. Näiteks lisab õhupallidest jõulupuu ruumile kaunist mahtu, hoides samas kaunistused minimalistlikud. Kui teed ebatraditsioonilise ise valmistatud jõulupuu üksteise peale liimitud ehtsatest kuuseokstest, lood kauni maalähedase tulemuse. Raamatukoid armastavad üksteise otsa kuhjatud raamatutest jõulupuud.

 

Muuda see eriliseks: jõulupuu tuled ja kaunistused

Kui oled leidnud täiusliku puu värvi, suuruse ja stiili, läheb tõeliselt lõbusaks: on aeg puud kaunistada! Nüüd saad siduda oma puu kokku ülejäänud sisustuse ja jõulukaunistustega.

On palju loomingulisi võimalusi, kuidas muuta kunstkuuske veelgi kaunimaks. Vali jõulupuu tuled, eelistades erinevaid valguskette, mis sobivad suurepäraselt sinu ise valmistatud jõulupuule. Neid on saadaval erinevate kujude ja valguse värvidega, veendu lihtsalt, et su valik sobib kokku puu värvi ja stiiliga.

Võid osta eraldi jõulutuled või valida LEDidega eelvalgustatud jõulupuu. Need on energiatõhusad ning säästavad õigete tulede leidmise vaeva. Olenemata sinu valitud puust vajad puu alla käivat seelikut. Nii saad peita puu aluse millegi pidulikuga. Improviseeri ja valmista puuseelik ise kingikarbist või isegi kunstkarusnahast tekist.

Jõulupuu kaunistuste viimane samm on õigete jõulupuu kaunistuste ja kuulide valimine. Siin on võimalused piiritud. Võrratud värvid, leidlikud jõuluteemalised kujud või isegi isikupärased kuulid. Valik on sinu, veendu lihtsalt, et lood tasakaalustatud jõulukaunistused. Kui otsustad jõulupuu ise valmistada, pea silmas, et vähem on rohkem - mõned ise valmistatud puud vajavad vähem kaunistusi kui traditsioonilised puud.

 

Jõulupuu maagia peitub detailides

Jõulupuu on kaunis ja loob pühaderõõmu, kuid lisaks tahame seda erilist jõulupuu lõhna. Kui valid ehtsa puu, loob ehtne kuuselõhn elutoas erilise ja hubase õhustiku. Kuna ehtsat puud ei ole alati võimalik valida, soeta realistlik kunstkuusk või valmista jõulupuu ise. Erilise jõulukuuse lõhna saavutamiseks ära unusta jõulupuu lõhnaga kaunistusi, küünlaid ja kodulõhnastajaid.

Jõulupuu materjalide osas on kõige levinumad PVC ja PE. PVCst jõulupuud on populaarne valik, kuna need on ka soodsad. Neil on kaharad oksad ja need näevad lopsakad välja, kuid sa ei pea muretsema maha pudenevate okaste jaoks.

PE jõulupuudel on 3D okkad ning need näevad välja väga elutruud. Kõrgema hinnaga PE puud meenutavad ehtsa puu kuju. Sellest saab rõõmu tunda palju aastaid.

interior with Christmas Tree