Söögipingi ostujuhis – näpunäited täiusliku pingi leidmiseks

Kas soovid leida täiuslikku söögiala? Täiusliku istumislahenduse leidmine ei ole lihtne. Pead mõtlema paljudele asjadele – oma toa paigutusele, suurusele, disainieelistustele ja paljule muule. Kuidas oleks söögitoa pingiga?

Meie juhis aitab sul välja selgitada, kuidas leida täiuslikku söögipinki. Söögipink on täiuslik valik trendikasse söögituppa. Pingid on viimastel aastatel jälle moodi läinud. Mitmekülgsetel ja ruumikatel pinkidel on piisavalt ruumi ning need sobivad iga sisustuse stiiliga.

Sellele vaatamata tasub enne ostmist pöörata tähelepanu mitmele aspektile. Mõtle oma istumisvajadustele ja vali pink, mis mahutab su pere ja sõbrad. Tasakaalustatud stiili loomiseks näitame, kuidas valida söögipingi värvust. Must on ajatu, ent kas see sobib boheemlaslikku söögituppa? Pingid on praktilised ja lahedad, ent need peavad olema ka mugavad. Seega tasub mõelda ka õige söögipingi materjali valimisele, kuna variante on palju alates puidust kuni polsterduseni.

 

Kuidas valida õiget söögipinki

Enne üksikasjadesse laskumist toome välja mõned põhjused, miks oma uut söögipinki armastama hakkad:

  • Pink säästab raha – rohkem istumisruumi vähema raha eest! See on kulutõhus lahendus, mis asendab 2–3 tooli.
  • Suur mitmekülgsus. Pinke on saadaval erinevate tüüpide ja suurustega, et saaksid oma söögitoa kujundamisel loominguline olla.
  • Einesta stiilselt! Söögipingid on stiilsed ja moodsad, aga ka ajatu lahendus! 

Nüüd, kus tead, miks peaksid hankima söögipingi, räägime sellest, milline on sinu jaoks parim valik. Alustuseks võta vajalikud mõõdud. Kõige lihtsam on osta valmis pingikomplekt. Pead ainult oma ruumi ära mõõtma ja veenduma, et selle ümber on piisavalt ruumi.

Juhul kui tahad osta pinki oma olemasoleva söögilaua juurde, pööra tähelepanu sellele, kui pikk su söögipink peaks olema. Esiteks veendu, et pink on laua servaga samal joonel. Kui su laud on piisavalt suur, võid hankida eriti pika söögipingi.

Võta arvesse ka lauaalust. Sammas tagab rohkem ruumi, ent lauajalad pakuvad suuremat vabadust. Kui soovid pinki laua alla lükata, peaks see olema lauajalgadest 10 cm madalam.

Kui sul on vähe ruumi, määravad söögipingi mõõtmed, kui praktiline see sinu jaoks on. Kui pead panema pingi vastu seina, veendu, et seljatugi sobib ruumi paigutusega. Võta arvesse ka seinamööblit, aknalaudu ja seinakaunistusi.

Ära unusta ette planeerida! Hinda oma istumise vajadusi ja vali õige pikkusega pink. Pea silmas, et täiskasvanutele on soovitatav jätta 60–80 cm ruumi.

 

Milline söögipink on sinu jaoks parim?

Sinu söögilaud peab pingiga kokku sobida, et söögialas täiuslikku paigutust saavutada. Selleks, et mõista, milline variant on sinu jaoks parim, vaatame, millised valikud on saadaval:

Laua alla käivad pingid

Täispikkused pingid

Seljatoega või seljatoeta pingid

Nurga söögipingid

Mõtled, et kas söögipink peaks laua alla mahtuma. Selle otsuse teed ise sõltuvalt sellest, kui palju ruumi sul on. Laua alla käiv pink näeb hubane välja ja pakub rohkem istumisruumi ning ühtlasi saad selle laua alla lükata. Soovitame selle juurde soetada platvormiga söögilaua, et jalgadel rohkem ruumi oleks.

Kui palju peaks laud pingi kohale ulatuma? Laud peaks olema 10 kuni 12 cm võrra pingi kohal. See kehtib kõige enam täispikkusega pinkide puhul, tagades istumisel mugavuse. 

Seljatoeta pink võtab vähem ruumi ja mahub laua alla, et saaksid ruumi optimeerida. See jätab mulje avatud ruumist ja värskendab söögiala. Kui soovid suuremat mugavust, sobib sulle seljatoega pink. Pane see suuremasse söögituppa, et muuda see söögitoa keskpunktiks.

Nurga söögipink loob hubase sisustuse. Sobita seda peenete tugitoolidega, kui sul selleks ruumi on. Soovitame kasutada platvormlauda või ovaalset lauda.

 

Stiilne söögipink, mida oled väärt

Enne pingi ostmist tasub mõelda oma söögitoa välimusele. Tänu meie suurele materjalide valikule saad saavutada suurepärase stiili. Seljatoega söögipingi ostmisel otsi stiilset viimistlust. Kangapolster on mugav valik, samas kui kunstnahk või samet muudavad söögitoa luksuslikuks.

Hubasema stiili jaoks vali puidust või rotangist pink ja kaunista seda värviliste patjadega. Katseta värve, mis paistavad silma. Mõtle värvide valimisel kogu oma söögitoale. Kui eelistad minimalistlikku sisustust, sobib suurepäraselt must pink koos neutraalsete toonidega. Maamaja stiili saavutamiseks vali maalähedased toonid koos erksamate värvidega.

Söögituppa söögipingi hankimine on üks parimaid otsuseid. Need on mitmekülgsed ja praktilised, aitavad säästa ruumi ning näevad suurepärased välja. Analüüsi oma vajadusi ja ruumi ning järgi neid näpunäiteid täiusliku söögipingi valimisel.