Head nipid täiusliku söögitoa mööblikomplekti valimiseks

Meie kiirete elude juures ei ole lihtne leida aega kokku saamiseks. Sellest hoolimata on lähedastega koos einestamine ajatu traditsioon. Söögitoas hubase õhustiku loomiseks pead teadma, kuidas valida söögitoa mööblikomplekti.

Kui otsid parimat söögitoa mööblikomplekti, tee enne veidi uurimistööd. Hinda oma vajadusi, alustades sellest, mitut inimest soovid võõrustada. Suuremate õhtusöökide jaoks hangi lisaistmeid, näiteks kokkupandavaid toole. Või vali hoopis söögipink.

Mõtle, millist stiili sa eelistad ning leia söögitoamööbli komplekt, mis sobib sinu unistuste söögituppa. Saadaval on väga palju erinevaid variante, millel on erinev stiil, kuju ja materjal. Meie juhisest leiad kõik vajaliku õige söögitoamööbli komplekti leidmiseks.

 

Asjad, mida söögitoa mööblikomplekti valimisel silmas pidada

Söögitoamööbli komplekt koosneb kahest olulisest mööbliesemest – lauast ja sellega kokku sobivatest toolidest. Sinu jaoks parim valik peab vastama su vajadustele.

 

Kuidas valida õige suurusega söögitoa mööblikomplekti

Esimene samm sellest protsessist on mõõta üle oma söögituba. Kui tead ruumi pikkust ja laiust, pea meeles jätta mööbli ümber vähemalt 100 cm, et mööblikomplekti ümber oleks ruumi liikuda. 100 cm toolide taga jätab ka piisavalt ruumi mugavaks istumiseks.

Seda suuruse juhist järgides jääb ruumi õhuline mulje ja see pole liigselt mööblit täis. Kui sul on aga suur ruum, võimaldab see suuruse reegel sul mööblit esile tõsta.

Teine asi, mida silmas pidada enne täiusliku söögitoa mööblikomplekti stiili valimist on võõrustatavate inimeste arv. Kui naudid kokkusaamisi ja korraldad sageli õhtusööke, pea seda enne ostmist silmas. Kui aga eelistad lihtsalt paari sõbraga aega veeta, soeta tavaline söögitoamööbli komplekt. Loo mugav söögiala igapäevaseks kasutamiseks ja hangi lisatoolid eriliste sündmuste jaoks.

 

Head ideed täiusliku söögilaua komplekti valimiseks

Mõtle konkreetsele inimeste arvule ja leiame sulle täiusliku söögilaua! Mugavaks einestamiseks on vaja vähemalt 60 cm pikkust ja 30 cm laiust. Selle reegli põhjal on mõned laua kujud paremad kui teised.

Ümmargused ja ruudukujulised lauad on täiuslik valik väikesesse ruumi. Need muudavad ruumi hubaseks ja piisavalt ruumi istumiseks. Lisaks näevad need šikid välja! Soovitame sammasjalaga lauda, et jalgadel oleks rohkem ruumi ja et luua õhulisemat ilmet.

Kui sul on söögitoas piisavalt ruumi, uuri ovaalseid ja ristkülikukujulisi laudu. Need näevad muljetavaldatavad välja ja mahutavad palju inimesi. Nende laudade oluline eelis tuleneb sellest, kuhu sa laua paigutad. Eralda sellega köök elutoast või paiguta see suure akna kõrvale. Kui valid peente jalgadega laua, on seal ka ruumi lisatoolide jaoks.

Ära unusta toolide olulisust

Söögitoamööbli komplekti juurde õigete toolide valimisel on sul erinevaid variante: pöörlevad, polsterdatud või tavalised toolid. Jäta lauaplaadi ja tooli istme vahele 30 cm ruumi, et saaksid mugavalt istuda.

Sõltuvalt valitud laua kujust mõtle toolidele, mis selle ümber kõige paremini sobivad. Väiksemate laudade äärde sobib 4 tavalist tooli või taburetti. Kuna toolide arv on piiratud, saad erinevaid toole omavahel sobitada. Erineva materjali või stiiliga toolid aitavad sinu disaini stiilile tekstuuri lisada.

Ristkülikukujulised või ovaalsed lauad mahutab kuni 10 tooli. Mängi toolide disainiga ning proovi elegantseid toole, näiteks polsterdatud toole. Neid saab aga ka täiuslikult kombineerida söögipingiga. Naudi söögipingi eeliseid stiilsest välimusest lisaruumini.

 

Täiuslik söögitoamööbli komplekti stiil sinu koju

Täiusliku söögitoamööbli komplekti valimine sõltub isiklikest eelistustest. Kui sulle meeldib traditsioonilisem stiil, soovitame massiivseid puidust mööbliesemeid. Need on elegantsed ja tugevad, eriti kui need on tumedamates toonides. Lisa romantikat tooli polstri kangaga.

Modernses sisustuses kasutatakse suurepärase viimistlusega lihtsaid ja puhtaid jooni. Vali marmorist või klaasist lauaplaat või investeeri metallist alusega lauda ja toolidesse.

Kui eelistad eklektilisemat ilmet, muuda söögituba oma mänguväljakuks. Katseta rõõmsate värvidega ning kasuta plastist ja rotangist söögitoamööbli komplekte. Teine võimalus on valida puidust laud ning lisada selle ümber ainulaadsed vanaaegsed toolid, mis näevad võluvad välja.

Ehkki sellele kulub veidi aega, on õige söögitoamööbli komplekti valimine tegelikult lihtne. Loe meie lihtsaid juhiseid ja mõtle oma vajadustele. Tööta oma lemmikute stiilide ja materjalidega ning pööra tähelepanu vajalikele suurustele. Kujutle oma unistuste söögituba ja hakka seda looma.