Kuidas valida voodit – täielik voodi ostmise juhend

Õige voodi valimine on hädavajalik, kui tahad kosutavat ööund. Kuna veedad voodis umbes kolmandiku elust, pead tagama kvaliteetsed magamistingimused. Selle jaoks tasub pöörata tähelepanu mitmele asjaolule.

Enne selle olulise ostu tegemist tasub teha veidi uurimistööd. Mõtle oma vajadustele suuruse, magamisharjumuste ja eelistatud stiili osas. Une kvaliteeti mõjutab voodi alus. Sobilik voodi mõjutab ka magamistoa praktilisust. 

Harmoonilise magamistoa sisustuse loomiseks õpi, kuidas valida voodiraami värvi, mis vastab sinu magamistoa stiilile. Sama kehtib voodi materjalide kohta. Kõik see muudab voodi otsimise lõbusaks! Kui sa ei tea, kust alustada, tutvu meie juhendiga selle kohta, kuidas valida õiget voodit.

 

Kuidas valida õiget voodi suurust

Voodi suurusest rääkides võiksid ennast hellitada. Rohkem ruumi tähendab suuremat mugavust, mis tagab parema une. Mõtle oma magamistoa suurusele veendumaks, et uus voodi sobib sinu ruumi.

Õige suurusega voodi valimiseks mõõda esiteks oma magamistuba üle. Jäta selle ümber piisavalt ruumi. Ära unusta täiendavaid aksessuaare, näiteks peatsit. Kui sul on väike magamistuba, väldi massiivset voodit, kuna see täidab ruumi liigselt, seega vali diivanvoodi või väiksem voodi.

Vali ruumikasse magamistuppa luksuslik suurus. Isegi kui sa kellegagi oma voodit ei jaga, soovitame kahekohalist voodit. See tagab sulle parema une.

Järgmisena vali õige suurusega madrats. Õige madratsi suurus vastab voodi raami sisemisele suurusele. Seega veendu, et mõõdud vastavad ja arvestad väikeste erinevustega. Uus madrats peaks ka seljale head toestust pakkuma

Mõtle enda ja oma partneri unevajadustele. Proovi erinevat tüüpi madratseid ning leia endale sobiv. Mõned sobivad paremini kergema unega inimestele, et vähendada liikumist. Teised sobivad erinevatele magamisasenditele.

 

Parim voodiraam

Tänapäeval on saadaval väga paljusid erinevaid voodialuseid, mis võib panna pea ringi käima. Kui mõtled, milline on parim voodiraam, tutvu kõige populaarseimate valikutega:

  • Kontinentaalvoodi
  • Voodiraamid
  • Reguleeritavad voodiraamid
  • Narivoodid

Kontinentaalvoodid on üks populaarsemaid valikuid. Mõnedel on ilma vedrudeta pealmine paneel, et luua jäigemat tunnet. Peenematel on vedruservad, mis tagavad väiksema liikuvuse ja madratsi parema vastupidavuse. Kontinentaalvoodi on üks parimaid voodiraami liike, kuna selle all on ka hoiuruum. Sahtlites saab hoida näiteks voodiriideid.

Voodiraamidel on tavaliselt liistudega põhi. Pehme puit tagab suurema painduvuse ja ei ole nii jäik kui kontinentaalvoodi. Selleks, et teada, millele mõelda voodiraami valimisel, mõtle, millist toestust tahad. Enamikul liistudega põhjadel on kaardus liistud, tagades pooljäiga toestuse.

Reguleeritavad voodid on kogunud populaarsust tänu nende praktilisusele. Kasuta seda voodis lugemiseks, teleri vaatamiseks või terviseprobleemide leevendamiseks. Liiste saab sektsioonide kaupa reguleerida – kaelaosa, peaosa või jalgade osa. Pea meeles, et selle jaoks sobib spetsiaalne madrats, seega osta need koos.

Narivoodid sobivad suurepäraselt, kui mõtled sellele, kuidas valida voodiraami oma lastele. Need on praktilised, tõhusad ja toredad!

 

Kõige stiilsemad voodiraamid

Kui oled valinud välja, millist tüüpi voodiraam tagab sulle parima une, läheb tõeliselt lõbusaks! Nüüd on aeg mõelda, milline voodiraam sobib kokku sinu sisustusega. Mõtle sellele, millised voodiraamid on moes, kuid mõistlik on valida ajatu raam

  • Metallist voodid toovad magamistuppa romantilist õhustikku ja ei lähe kunagi moest. Traditsioonilisema ilme jaoks vali voodi, mille peats on jalutsist kõrgem. Need voodid on tavaliselt valmistatud puidust ja neil on nikerdatud viimistlus.
  • Platvormvoodid on madalad ja lihtsa välimusega. Kui soovid saavutada modernset ja minimalistlikku magamistoa sisustust, on see sinu jaoks õige valik.
  • Boheemlasliku stiili austajad peaksid valima baldahhiinvoodi, mis on valmistatud puidust või metallist. Neil vooditel on neli posti, millele saab riputada erinevaid kangaid õhulise ilme loomiseks. Vali oma magamistoa suurusele sobiv voodi.
  • Polsterdatud voodi on lahendus, kui soovid saavutada luksuslikumat magamistoa stiili. Kanga, naha, sameti või tviidiga kaetud polsterdatud voodi on erudeeritud ja lisab magamistoale vanaaegset nooti.

Voodi valimise juhend aitab sul valida oma vajadustele vastavat kvaliteetset voodit. Kuna voodi on üks olulisemaid mööbliesemeid, tasub selle valikusse aega investeerida. Ent ära unusta lõbutseda – lase fantaasial lennata ning katseta erinevate materjalide ja stiilidega.