Kuidas valida söögilauda

Söögilaud on kodu süda ja vajab seega tähelepanu. Seega kui mõtled, kuidas valida söögilauda, mõtle selle eesmärgile.

Söögilaua ümber toimuvad hubased õhtusöögid koos perega, seal tehakse tööd, plaanitakse järgmist puhkust ja kohtutakse sõpradega. Söögilaua kuju valimisel on oluline selle praktilisus, et saaksid oma lauda aastaid nautida.

Söögilaud võib olla suur investeering. Sellest ostujuhendist leiad lisainfot selle kohta, kuidas valida söögilaua materjali. Veendumaks, et see sobib kokku sinu stiiliga, järgi meie näpunäiteid selle kohta, kuidas valida oma söögilaua värvust.  

 

Õige suurus

Suurus on oluline, kui mõtled sellele, kuidas valida õiget söögilauda oma ruumi. Pööra tähelepanu sellele, milline ruum sul on, et luua tasakaalustatud söögiala. Tohutult suur söögilaud võib ruumi liigselt täita, ent väike laud ei ole praktiline.

Selleks, et teada, kuidas valida söögilaua suurust, pead mõistma oma ruumi paigutust. Veendu, et laud mahub su söögituppa ja sul on ka ruumi selle ümber ringi liikuda. Avatud disaini loomiseks peaks iga tooli ümber olema 100 cm ruumi. Järgi seda suuruste juhist, et leida endale ümmargust või kandilist lauda:

  • 120 cm läbimõõt mahutab 4 inimest 
  • 150 cm või 180 cm läbimõõt sobib täiuslikult 6 inimesele
  • 240 cm läbimõõduga laua ümber on küllaldaselt ruumi 8 inimesele.

Soovitame sul kujutada ette lauda, mida oma ruumi soovid. Kasuta maalriteipi või teisi mööbliesemeid, et eraldada oma uue mööblikomplekti jaoks vajalikku ruumi. Vaata, kuidas selle suurus sulle tundub ja tee vajalikud mõõtmised. Kui sul on vähe ruumi, võid soetada väiksema lahtivõetava laua. Kuju on samuti oluline, seega räägime sellest, milline söögilaua kuju sobib kõige paremini väikesesse ruumi.

 

Kuidas valida söögilaua kuju

Paljud inimesed küsivad endalt, milline söögilaud on parim, kas ümmargune või kandiline? Kuju on oluline välimuse seisukohast, ent mõjutab ka seda, kui mugav laud on. Pea meeles, et õige laua ääres peab iga istme jaoks olema 55–60 cm ruumi. Kui su söögilaua äärde peaks tavaliselt mahtuma 3 inimest, kuid aeg-ajalt võõrustad rohkemaid, lähtu oma igapäevasest mugavusest. 

Ümmargune või ovaalne laud loob intiimsema õhustiku ja sobib suurepäraselt väikeste koosviibimiste jaoks. Lisaks sobib see suurepäraselt väikesesse ruumi kerge ja õhulise õhustiku loomiseks. Praktilisuse suurendamiseks vali pikendatav laud. 

Kandilised lauad on põhjusega kõige populaarsem valik. Need sobivad suurepäraselt suuremasse tuppa, pakkudes küllaldaselt ruumi ja moodustades sinu kodule keskpunkti.

 

Söögilauad ja toolid

Söögilaua ja toolide valimisel on kaks võimalust:

  • osta söögimööbli komplekt – kokkusobivad toolid ja laud, mis moodustavad ühtse terviku. Nii saad olla kindel, et istumiseks on piisavalt ruumi
  • lase fantaasial lennata ja sobita erinevaid mööbliesemeid omavahel. Erineva stiiliga toolid loovad ainulaadse ilme 

Kui tahad teada, millised toolid sobivad laua juurde, veendu esmalt, et lauaplaadi ja istme vahel on vähemalt 30 cm ruumi. Siis saad käetugedega toolid laua alla lükata, kui neid ei kasutata. Pea ka silmas, et istudes vajab iga inimene 60 cm ruumi. Kui tahad teada, mitu tooli mahub söögilaua äärde, kasuta seda arvutusmeetodit õige vastuse saamiseks. 

Soovitame kasutada pinke nii kandiliste kui ovaalsete laudade ümber. Need loovad ruumikama tunde ja pakuvad täiendavat istumisruumi. Söögipingid on tänapäeval väga populaarsed ja sobivad kokku erinevate stiilidega modernsest traditsioonilise, minimalistliku ja boheemlaslikuni.  

 

Üksikasjad, millele tähelepanu pöörata

Kui soovid investeerida ajatu disainiga söögilauda, tasub mõelda paarile asjale. Pikendatav söögilaud on alati hea valik, kui sul on vähe ruumi. See kehtib nii ümmargustele kui kandilistele laudadele ning need on suurepärane valik kokkusaamiste jaoks. Pööra tähelepanu lauaplaadi paksusele, mis on umbes 2,5 cm, kui toole valid.

Pea silmas ka seda, millest materjalist söögilaud valmistatud on. Vali vastupidav materjal nagu metall või puit. Marmor või marmorimitatsioon on hea valik kriimukindla söögilaua jaoks. Klaaslauad on meie valik, kui soovid hämaras toas naturaalset valgust esile tuua. Ära karda ka katsetada metalli ja puidu või lihtsalt metalliga.

Ka lauajalad mõjutavad seda, kui mugav su laud on. Ühe keskse jalaga laud pakub rohkem jalaruumi, olgu sul ümmargune või kandiline laud. Peened jalad on head keskmise suurusega kandilisele lauale ja tugevamad jalad suurele lauale. 

Ehkki täiusliku söögilaua leidmine nõuab aega, järgi meie juhiseid söögilaua valimiseks, et leida oma elustiili jaoks täiuslik söögilaud.