Kuidas valida puhvetkappi? Parimad näpunäited

Kas oled kodu kaunistamisega peaaegu lõpule jõudnud, ent vajad veel trendikaid hoiulahendusi? Meil on erinevaid variante, mille seast valida, kui otsid oma söögituppa, kööki või esikusse praktilist mööblieset.

Kui sa ei tea, mis vahe on konsoolkapil ja puhvetkapil, pole hullu. Meie ostujuhend selle kohta, kuidas valida puhvetkappi, tuleb sulle appi.

Kasutame erinevaid mõisteid, et kirjeldada sarnaseid mööbliesemeid, näiteks kummut ja sahtlitega kapp. Lisa oma toale hoiuruumiga mööbliese. Selleks, et teada, kuidas valida kummutit, mõtle esmalt oma vajadustele:

  • tuba, kuhu selle panna tahad
  • selle eesmärk
  • stiil
  • parim suurus, materjal ja värvus, et sobida kokku ülejäänud sisustusega 

 

Milline puhvetkapp on minu jaoks õige?

Puhvetkapi valimise protsess ei peaks olema keeruline. On oluline, et mõistaksid nende mitmekülgsete mööbliesemete vahelist erinevust. Kummuteid kasutatakse sageli magamistoas, kuna neil on sahtlid. Puhvetkapp täidab sama rolli, ent sobib kõige paremini kitsasse ruumi, näiteks esikusse. Ükskõik, mille valid, kasuta kindlasti pealispinda toa kasutamiseks.

Credenza on romantilisema ilmega. Seda kasutatakse sageli kodukontoris. Puhvetid on rohmakamad ning sobivad paremini kööki või söögituppa, samas kui konsool võib edukalt asendada telerikappi. Uurime seda silmas pidades, millised variandid on saadaval.

 

Näpunäited täiusliku puhvetkapi valimiseks

Hoolimata sellest, millist mõistet eelistad, tasub esmalt mõelda mõõtmetele, kui mõtled sellele, kuidas valida puhvetkappi. Mõtle selle eesmärgile ja toale, kuhu seda panna tahad. Seejärel mõtle toa paigutusele ja ülejäänud mööblile. Kui vajad seda oma söögituppa, pööra tähelepanu oma söögimööbli suurusele. Pane see mööblist vähemalt 60 cm kaugusele, et saaksid uksi ja sahtleid avada.

Milline on hea puhvetkapi kõrgus? Puhvetkapil tavaliselt puuduvad jalad või jalad on väga lühikesed, et rohkem hoiuruumi pakkuda. Puhvetkapp on sageli 70–90 cm kõrgune. See on oluline aspekt, kuna sellelt kõrguselt saab mugavalt toitu serveerida. Tasakaalustatud sisustuse loomiseks peaks puhvetkapi kõrgus olema sama, mis söögilaual.

Kuna turul on saadaval lõputult erinevaid puhvetkappe, pea ka silmas pikkust. Võid ruumikasse esikusse või söögituppa saad soetada kapi, millel on kõrvuti kolm sektsiooni, mis on kokku näiteks 145 cm. Väiksemasse magamistuppa mahub hästi 60 cm pikkune puhvetkapp kahe sahtliga.

 

Täiusliku puhvetkapi materjal, värvus ja stiil

Puhvetkapp on suurepärane mööbliese, mida on saadaval erinevate kujude, värvuste ja stiilidega. See sobib igasse tuppa, et saaksid selles hoida laste mänguasju, elektroonikat, raamatuid või ajakirju. Tänu sellele mitmekülgsele on seda saadaval ka paljude erinevate stiilidega.

Siin on näpunäited selle kohta, kuidas valida õige stiiliga puhvetkappi! Alustuseks mõtle oma eelistustele. Soovitame ustega puhvetkappi söögitoas nõude hoidmiseks, kuid klaasist ustega kappi kööki. Sahtlid on alati eelis, kuid riiulitega puhvetkapid võivad tuba kaunistada.

Mõned inimesed mõtlevad, kas panna elutuppa kummutit. Vastus on jah. Seda võib kasutada telerialusena, integreerida oma meelelahutusalaga või muuta see minibaariks. Kasuta oma fantaasiat ja naudi kummuti dekoratiivset eesmärki.

Ära unusta materjali! Vali rohmakas puidust puhvetkapp, mis sobib traditsioonilisse kööki. Mõtle puhastele joontele ning puidu ja metalli või klaasi segule, kui sul on minimalistlik söögiala. Taastatud puidust puhvetkapid sobivad täiuslikult iga stiiliga, tagades vastupidavuse ja ajatu ilme. Vanaaegse ilmega credenzad paistavad igas ruumis silma, eriti kui kombineerid selle boheemlasliku sisustusega.

Kui sul pole mõttes konkreetset värvigammat, soovitame mängulist lähenemisviisi. Vali kontrastvärvides värvitud puhvetkapp. Romantilise ilme loomiseks on pastellid alati õige valik. Tume puhvetkapp on julge valik, valge aga elegantne lisa sinu magamistoale.

Kuna variante on niivõrd palju, võib puhvetkapi valimine näida keeruline. See on niivõrd mitmekülgne mööbliese, millega mängida. Pea meeles, et see peab olema tugev, vastupidav ja moodne. Järgi meie juhist ning vaata järgnevalt meie lemmikuid esemeid, et täiuslikku puhvetkappi leida.