Kasulikud ideed telerialuse valimiseks

Värske popkorni lõhn tähendab, et käes on filmiõhtu! Kas oled valmis veetma kvaliteetaega oma lemmiksaadet vaadates? Teler moodustab su elutoa keskpunkti, seega on oluline teada, kuidas valida telerialust.

Alustuseks pea silmas oma teleri suurust, et leida kõige sobivamat telerialust. Seejärel kujuta ette, kuidas telerialus sinu toas välja näeb. Ära unusta ka seda, millist disaini eelistad – mõtle, millist värvi su telerialus peaks olema. Stiilide õige segu loomiseks pööra ka tähelepanu ka sellele, millisest materjalist peaks su telerialus olema.

Kuna valikuid on nii palju, ei ole lihtne teada, kuidas valida õiget telerialust. Kuid see ei pea olema keeruline. Meie juhend tuleb sulle abiks. Tutvu meie näpunäidetega, et valida oma koju täiuslikku telerialust.

 

Kui suur on sinu teler? Leia õige suurus

Ilmselt mõtled, kui suurt telerialust sa vajad. See peaks olema sinu lähtekoht. Kui soovid osta alust telerile, mis sul juba olemas on, mõõda see esmalt üle. Telerialus peab olema telerist suurem. See tagab stabiilsuse ja sisustuses tasakaalu. 

Paljud inimesed küsivad, kas teler võib olla alusest laiem. Vastus on „ei“. Veendu, et telerialus on laiem, et su teler ümber ei kukuks. Pööra ka tähelepanu riiulite sügavustele, kuna neis peab olema ruumi lisaseadmetele. Lisaks turvalisusele on suurema aluse eelis see, et seal on hoiuruumi. Lisa kaunistusi, et tehnoloogiat hubasesse sisustusse liita.

Pea silmas ka mugavat teleri vaatamise kõrgust. Kui tahad teada, kui kõrge peaks telerialus olema, siis vastus on lihtne. Ekraani keskosa peaks olema sinu silmade kõrgusel. Telerid on tavaliselt 106 cm kõrgused, kuid see sõltub sinu istealusest. Kui vajad suuremat paindlikkust, vali reguleeritav seina telerikinnitus. 

Lisanipp: õige vaatekauguse arvutamiseks korruta oma ekraanis suurus kahega. Näiteks peaks 50” (110 cm) teleriekraan olema diivanist vähemalt 220 cm kaugusel.

 

Kuidas valida õiget tüüpi telerialust?

Eeltoodud üksikasjad aitavad sul leida mugavat telerialust. Üks asi, mida silmas pidada, on tasakaalustatud sisustuse paigutus. Vaata, milline telerialus sobib kokku sinu stiiliga. Õnneks on meil paljusid erinevaid telerialused, mille seast valida:

  • telerikonsool
  • avatud riiulitega disain
  • telerisektsioon
  • kappidega telerialus
  • seinakinnitused
  • meelelahutuskeskus

Telerikonsool on suletud riiulitega mööbliese. See on tavaliselt ristküliku kujuga ning pakub küllaldaselt hoiuruumi. Kui eelistad minimalistlikku stiili, vali avatud riiulitega disain. Raamil on mitu avatud riiulit, mis loovad puhta ilme, ja paigaldamiseks telerikinnitus. See on hea valik väikestesse ruumidesse, et õhulist disaini luua.

Telerisektsioon on suurem mööbliese ning see pakub palju hoiuruumi tänu telerit ümbritsevatele riiulitele ja kappidele. Kappidega telerialus on vanaaegse ilmega mööbliese, mis sobib kokku boheemlasliku sisustusega. See on hea võimalus teleri peitmiseks, kui sa seda ei kasuta.

Kuna ruumi suurus on niivõrd oluline, leiad igale vajadusele vastava valiku. Väikesesse ruumi sobib seinakinnitus. Seinakinnitus on tänapäeval väga populaarne, jättes põrandaruumi vabaks. Pööratav telerihoob võtab veelgi vähem ruumi ja võimaldab teleri vaatamise nurka muutu.

Kui sul on suurem ruum, võib sulle õige valik olla meelelahutuskeskus. See on rikkaliku konstruktsiooniga tohutu mööbliese. Sellel on suletud kapid, avatud riiulid, sahtlid jms. Lisa sellele raamatuid, taimi ja teisi aksessuaare.

Kõige levinumad telerialuste materjalid on puit ja metall. Kasuta oma loovust ning veendu, et su valik sobib kokku ruumi disainiga. Puit sobib paremini sooja traditsioonilise stiiliga ning metall modernse disainiga. Pea silmas ohutust ha veendu, et telerialus suudab sinu teleri raskust kanda.       

 

Aspektid, mida silmas pidada 

Sinu teler võib olla, aga ei pea olema toa keskpunkt. Selle jaoks pea silmas oma toa paigutust. Kui sul on kamin, võib olla teleri lisamine keeruline. Selleks, et mõista, kuidas paigutada tuppa kaminat ja telerit, on sul mõned valikud. Pane teler kamina kohale, kasutades seinakinnitust. Kui ruum on suur, võid panna teleri ka vastasseinale, telerikonsooli või alusele.

Ära unusta mõelda ka oma teleri juhtmete korrastamisele. Vali telerialus, mis peidab juhtmed ära. Hoiulahendustega telerialusel saad hoida ka muud elektroonikat, mis teleriga kokku käib.

Kuluta veidi aega, et leida oma kodule parimat telerialust. Järgi meie juhist ning osta oma stiilile ja vajadustele vastav telerialus.