Parimad näpunäited täiusliku tugitooli valimiseks

Õige tugitooli valimine on oluline otsus, kuna see peaks olema mugav koht, kus pärast pikka päeva puhata. Selleks, et otsus oleks lihtsam, oleme koostanud nimekirja näpunäidetest, mis aitavad sul parimini valida! 

 

Millest tugitooli valimisel alustada 

Et mõistaksid, kuidas valida tugitooli, alustame sinu praeguse mööbli ülevaatusest. Mõõda alustuseks üle tuba, kuhu tugitooli paned. Kas lood hubast nurgakest oma magamistuppa või soovid midagi silmapaistvat elutuppa? Veendu, et tooli suurus sobib väljavalitud ruumi. Lihtne viis seda testida on lõigata paberist välja mööblieseme kuju ja panna see põrandale. Tooli ümber peaks olema piisavalt ruumi.

Aga kuidas silmapaistvat tooli valida? Kui otsid midagi, mis pilku püüaks, tasub pidada silmas paari asja. Loe lähemalt allpool!

 

Leia oma stiil

Esimesena veendu, et tugitool sobib kokku su sisustuse stiiliga. Otsusta, milline stiil sobib kõige paremini kokku su olemasoleva disainiga või kas luua hoopis meeldiv kontrast. 

Tugitooli saab kasutada sisustuse detailide täiendamiseks – boheemlaslik tool valgusküllasesse nurka või Chesterfieldi stiilis tool kamina ees.

Kui eelistad eklektilist trendi, vali tugitool, mis on su praeguse sisustusstiili vastand. Industriaalsed tugitoolid võivad sobida täiuslikult kokku maalähedase stiiliga, butterfly-tool lisab aga tuppa romantilist nooti.

 

Tugitooli värvuse valimine

Kui oled tugitooli eesmärgi, kuju ja materjali osas otsuse teinud, on aeg mõelda värvusele. Julge värvus muudab tugitooli keskpunktiks, neutraalne värvus sobib kokku teiste mööbliesemetega.

Kui tahad, et su tugitool silma paistaks, anname sulle näpunäiteid, kuidas valida tugitooli värvust. Mõtle oma ruumile, valgustusele ja põrandale. Vali midagi julget – jahe värvus erksamasse ruumi, puidust laua või neutraalse seina kõrvale. Sooja värvi tugitool sobib paremini väiksemasse ruumi, kuna heledamad toonid aitavad ruumi avada. Tänu sellele saad lisada silmapaistvaid värve, et seda esile tõsta.

 

Polsterdatud tugitoolid

Uue tugitooli valimisel tuleb valida materjal, mis sulle sobib. 

  • Kui sul on lemmikloomi, vali hõlpsalt puhastatav kangas.
  • Kui sul on lapsi, eelista pestavate patjadega vastupidavat kangast.
  • Nahk on väga elegantne valik. Kvaliteetne nahk säilitab aja jooksul oma ilusa välimuse.

Mõtle, kuidas tugitooli kasutatakse. Teiste võimalike materjalide seas on pehmed kangad nagu lina või polüester. Kas uuest tugitoolist saab elutoa keskpunkt? Siis eelista sametit või villa.

Tooli alus võib samuti selle ilusat välimust rõhutada. Valikuid on lõputult, ent mõtle oma tugitooli täiuslikule kombinatsioonile. Puidust alus annab toolile elegantse ilme, metall sobib kokku modernse stiiliga. Tugevad jalad on võluvad, ent peened näevad paremad välja väikeses ruumis ning sobivad kokku boheemlasliku või Skandinaavia stiiliga. 

 

Tugitooli toaga kokku sobitamine

Kutsuva ja hubase õhustiku loomiseks on täiusliku tugitooli leidmine alles algus. See tuleb ülejäänud ruumiga kokku sobitada. Pane see kena kohvilaua või lisalaua kõrvale. See on praktiline, ent tõmbab ka tähelepanu sellele puhkenurgale.

Sügavuse loomiseks mängi erinevate tekstuuridega. Ära karda olla loominguline ja lisada toolile vastandvärvis patja või pleedi. Vali boheemlaslik muster, geomeetriline kuju või villapleed hubasuse loomiseks.

Kui ruum seda võimaldab, lisa tugitoolile põrandalamp. Valgusti on ühtlasi praktiline ning loob sooja kutsuva ilme.

Õiget tooli otsides mõtlevad inimesed sellele, kas tugitool peaks diivaniga kokku sobima. Erinevad tekstuurid ja materjalid lisavad ruumile sügavust, seega katseta erinevate esemetega, mis ei sobi kokku. Kui su diivan on vähem tekstuurne, vali välja erksa mustriga tugitool, et ruumi erksamaks muuta. Lõbutse materjali valimisega. Sobita kokku erinevaid stiile ja kangaid, kuid pea silmas laiemat pilti.

Kuna tugitoolide ideid elutuppa on nii palju, võib tunduda hirmutav õige välja valimine. Parima ostu tegemiseks järgi meie näpunäiteid uue tugitooli välja valimiseks. Tutvu meie tugitoolide valikuga ja leia oma uus tool.