Kuumimad trendid: valge ja hele

Rahulikkuse alahinnatud võim

 

Mida valge sinu jaoks tähendab? Üldiselt arvatakse, et valge on seotud puhtuse, rahulikkuse ja stiiliga. Sisustamisel valime kõik valgeid elemente – mööbliesemeid või aksessuaare. Kuid mida arvata täiesti valgest sisustusest?

Valge on kodu jaoks kahtlemata ajatu valik. Trendikad valged ja heledad sisustused köidavad meie tähelepanu. Vaatame, kuidas luua valgel ja selle varjunditel põhinevat ruumi, aga ka mida selle trendiga seoses teha ja mida mitte teha.

 

 

Kuidas luua valget sisustust

Valge näeb hea välja igas ruumis. See loob kutsuva ja rahuliku õhustiku. Lisaks viitab valge puhtusele ja stiilile, mistõttu on valged köögid väga levinud. Valge sobib igasse tuppa ning võib aidata väikesel ruumil näida suurem ja kirkam.

Enamik inimesi pelgab igavat valget sisustust, kartes et see võib näida külm ja vähem hubane. Selle vältimiseks järgi valge kasutamise peamist reeglit: erinevate valgete toonide kasutamine. Sobita erinevaid valge nüansse naturaalsete toonidega hubase kodutunde loomiseks. Võid ise valida, kuidas seda teha. Võid valida valgeid silmapaistvaid detaile ja lisada teistes toonides aksessuaare viimase lihvi andmiseks. Või vali neutraalsed toonid suuremate mööbliesemete jaoks ja kasuta valget nende esile tõstmiseks. Püüa alati luua tasakaalustatud välimust – ainult valgest ei piisa.

 

 

Tekstuur ennekõike 

Valge ruum õhkab rikkalikkust ja elegantsust, kui selles kasutatakse sobivaid tekstuure ja värvuseid. Kõleda tunde vältimiseks ning koduse ja sooja ruumi loomiseks lisa rikkalikke tekstuure. Valik sõltub sellest, mis sulle meeldib ja millist stiili soovid luua. Valge sobib kokku väga paljude variantidega.

Lisa naturaalsest puidust mööblit Skandinaavialiku ilme loomiseks. Valge ja tellised - ükskõik kas värvilised või valged - näevad suurepärased välja. Marmor paistab valge kõrval silma oma keeruka tekstuuri poolest. Lisa ka rikkalikke kangaid nagu vill, puuvill või siid. Mängi erinevate valge varjundite ja mitmekülgsete neutraalsete toonidega sooja minimalistliku õhustiku loomiseks.

 

      

Kontrastide võim

Valge on ka omaette tugev. Sellegipoolest ei isoleerita valge trendi puhul üksnes seda esteetikat, vaid tõstetakse seda esile kaunite kontrastidega. Kombineeri valkjat diivanit kreemja vaiba ja aksessuaaridega, kuid lisa ka taimedega erkrohelist. See loob värske ja hubase eluruumi.

Sinise varjundid aitavad tõsta valge sisustuse uuele tasandile. Vahemere maadest inspireeritud välimus näeb suurepärane välja modernses köögis, luues alati puhkusel olemise tunde. Valge võimaldab ka mängida ruumi valgustusega. Lisa läbipaistvust ja metallisära. Klaasi, hõbedaste ja kuldsete detailidega valge sisustus näeb välja peen ja rahustav.