Aiamööbli ostmine – kõik, mida teadma peaksid

Õues aja veetmine on hindamatu väärtusega. Ükskõik, milline väliruum sul on, tasub sellest viimast võtta.

Väike rõdu sobib ideaalselt hommikukohvi rüüpamiseks, terrass asendab aga soojal õhtul söögituba. Kui sul on suur aed, saad sellest tõelise paradiisi luua.

Selleks, et mõista, kuidas valida aiamööblit, mis vastab sinu vajadustele, loe seda aiamööbli ostujuhendit. Tänu sellele tead täpselt, kuidas õues täiuslikku ruumi luua.

 

Ilmastikukindel aiamööbel 

Õueala suurim eelis on, et see on niivõrd mitmekülgne. Seal saab pärast pikka päeva puhata, päikese käes einestada ja grillpidusid korraldada. Seal saavad lapsed värskes õhus mängida, saad sinna luua oma kodukontori või tegeleda aiapidamisega.  

Me kõik armastame päikesepaistet, kuid kas aeda saab aasta läbi kasutada? Vastus peitub veekindlas aiamööblis ning teistes esemetes, millega saad nautida oma aeda iga ilmaga.

Seega tuleb täiusliku aiaruumi loomisel esimese sammuna anda sellele konkreetne eesmärk. Teadmine, kuidas aeda kasutada plaanid, aitab sul valida aiamööblit. Kas soovid nautida oma aeda aasta läbi? Vali ilmastikukindel terrassimööbel. See on hubane, stiilne ja vastupidav ning saadaval erinevate stiilidega.

Arvestama peab paljude asjadega alates uue mööbli materjalist.

 

Parim aiamööbli materjal 

Kui valid aiamööbli materjali, on oluline see, mida isiklikult eelistad. Meie nimekiri põhineb aga kõike populaarsemal valikul – rotangil. Armastame rotangi mitmel põhjusel. See on väga mitmekülgne ja mugav, kuid ka vastupidav, ilmastikukindel ja kerge ning vajab vähest hooldust. Rotang on ühtlasi UV-kindel, seega näeb mööbel alati hea välja.

Kui eelistad industriaalset välimust, soovitame kerget alumiiniumit ja tugevat pulbervärvitud terast. Mõlemad on kaitstud ilma eest ja peavad kaua vastu. Lisaks on neid saadaval võrratute disainidega ning need sobivad kokku industriaalse, romantilise või modernse stiiliga.

Lõpetuseks on ka puit. Puit näeb võrratult soe välja ja kirgastab iga ruumi. Samas vajab puit mõningast hooldust ja see tuleb halva ilmaga varju alla panna. Teine hea valik on plast, mida kasutatakse sageli modernsetes aedades. See on mugav ja vajab vähest hooldust, et saaksid seda aastaid nautida.

Aiamööbli liigid lähtuvalt selle eesmärgist

Saad valida paljude aiamööbliesemete seast. Muuda väike rõdu hubaseks kohvinurgaks kahe inimese bistrookomplektiga. Vali ümmargune laud ja kaks mugavat tooli sinu eelistatud stiiliga. Inimesed, kes armastavad terrassil külaliste võõrustamist, võiksid hankida aialaua ja -toolide komplekti, mida on saadaval erinevate stiilide ja kujudega.

Naudi vaba aega päikese käes oma pere või sõpradega aiadiivanil või puhkenurga komplektil. Lisa tumbasid täiendava istumisruumi loomiseks või hangi kaubaalustest aiamööbel, mis on mõeldud ühele kuni kaheksale inimesele. Aiapingid on samuti suurepärane lisa, aidates ruumi säästa.

Kui soovid aias lõõgastuda, soovitame lamamistoole või võluvaid aiavoodeid. Õueala sobib ka suurepäraselt sõpradega aega veetmiseks. Sellisel juhul on parim valik kokkupandavad toolid, aga ka õuepadjad, tumbad ja jalapingid.     

 

Aiatarvikud, mida vajad

Võta oma õuealast viimast aksessuaaridega, mis muudavad su elu igas olukorras lihtsamaks. Kuumadeks suvepäevadeks tasub hankida päevavarju, mis kaitseb sind kõrvetava päikese eest. Aiapidu jääb poolikuks ilma grillikomplekti ja kokkupandavate baaritoolideta.

Hoia oma õueala puhtana ja korras, hankides vähemalt ühe hoiukasti. Vali kast, mis sobib kokku sinu disainiga, ning hoiusta selles patju ja muid aksessuaare. Veeda hubasel õhtupoolikul kvaliteetaega kiigel või võrkkiiges. Veendu, et saad nautida jahedaid päevi, hankides tuleaseme. Mugavad padjad ja tekid sobivad hästi hilissügise õhtutel sooja saamiseks.

 

Aiamööbel, mida on lihtne hooldada 

Kui mõtled, kuidas valida aiamööblit, on oluline tegur see, kui lihtne mööblit hooldada on. Lisaks tasub investeerida aiamööblikattesse. Need on vettpidavad ja kaitsevad su mööblit halva ilmaga.

Seda silmas pidades võib õueruumi loomine olla väga lõbus. Vaata oma ruumi, mõtle selle eesmärgile ja osta tooted, mis vastavad sinu vajadustele. Järgnevalt oleme toonud välja oma lemmikud aiamööbliesemed, et sulle inspiratsiooni pakkuda. 

 

 

<