Kohvilaua ostujuhend: kuidas valida täiuslikku lauda

Elutoa kujundamisel on mitu varianti, millega luua toale keskpunkti. Näiteks silmapaistev diivan, lõõgastav tugitool või suurepärane teler. Siis on veel moodne vaip, mis kõik kokku seob. Mööbliese, mis jääb sageli kahe silma vahele, on kohvilaud. Seega, kuidas valida parimat kohvilauda?

Kohvilaud seob toa ühtseks tervikuks. See on ühtlasi stiilne ja praktiline. Kohvilauale saab toetada kohvitassi, raamatu, puldi või telefoni ning sellelt saab isegi õhtusööki süüa.

Kas vajad uut kohvilauda? Siis soovitame tutvuda meie juhendiga selle kohta, kuidas osta kohvilauda. Siit leiad kõik vajaliku täiusliku otsuse langetamiseks!

 

Veendu, et valid õiged mõõtmed

Iga mööblieseme ost saab alguse mõõtmisest. Kuna kohvilaud käib sageli diivani või tugitooli juurde, peaksid nende mõõtmed omavahel sobima. Harilikult on kohvilaud diivaniga sama kõrgune või selle istmest 5 cm madalam. Kõrgema diivani juurde on vaja kõrgemat kohvilauda, eriti kui sageli külalisi võõrustad. Siis on kohvilauale mugavam jooke panna.

Kui mõtled, kui suurt kohvilauda osta, pead lisaks kõrgusele mõtlema ka teistele mõõtudele. Nagu enne mainisime, peaks kohvilaud sobima kokku diivaniga, eriti pikkuse osas. Sõltuvalt suurusest võiks laud olla kaks kolmandikku diivani pikkusest. See tagab, et kohvilauda saab kasutada igast diivani otsast. 

Veendu, et laua ümber on piisavalt ruumi. Tavaliselt jäetakse diivani ja laua vahele 30 kuni 45 cm vaba ruumi. Kui kohvilaua vastas on ka telerialus, siis veendu, et nende vahele jääb 60–76 cm. Siis ei ole elutuba liiga asju täis.

Täiusliku kohvilaua ostmiseks on väga oluline mõõta üle olemasolev mööbel. Mõtle ka laua kujule, kuna erinevad kujud loovad erineva ilme.

 

Milline on sinu jaoks täiuslik kohvilaua kuju?

See sõltub ülejäänud toa välimusest. Näiteks kui sul on lapsi, soovitame hankida ümmarguse või ovaalse laua. Need on lapsesõbralikud ja loovad ka hubase ilme. Ümmargused ja kandilised lauad sobivad suurepäraselt väiksemasse tuppa, luues illusiooni sügavusest.

Kui otsid aga kohvilauda täiskasvanute elutuppa, võid katsetada erinevate kujude ja stiilidega. Kandilised ja ovaalsed lauad sobivad suurepäraselt suurematesse ruumidesse. Lisa suur ristkülikukujuline laud suure diivani ette või kombineeri kokku kaks või kolm lauda muljetavaldava ilme loomiseks. 

Materjal ja stiil

Suur kohvilaudade valik võib tekitada segadust, kui otsid endale täiuslikku lauda. Puit on endiselt üks populaarsemaid valikuid, kuna see on ajatu materjal. Paljud detailid muudavad ostu ainulaadseks. Vali klassikaline mahagon traditsioonilisemasse sisustusse või mango- või tiikpuust kohvilaud boheemlasliku ilme loomiseks. Saadaval on ka vanaaegseid laudu ja taastatud puidust valmistatud laudu.

Kui sul on modernne või industriaalne sisustus, on valikuid ohtralt. Näiteks on klaas, metall, klaaskiud või marmor. Need materjalid näevad kohvilaudade puhul suurepärased välja ja lasevad fantaasial lennata. Pea aga meeles, et teravate nurkadega klaasist või metallist kohvlauad pole lastele väga ohutud. Kui sul on lemmikloomi. Vali hõlpsalt puhastatava pinnaga laud.

Siis on veel nahk, samet ja isegi siid. Jah, sa võid soetada sametist kohvilaua, kuna see muudab tavalise kohvilaua toa keskpunktiks. Sõltuvalt disainist sobivad need lauad retrolikku, boheemlaslikku ja modernsesse (nahast lauad) koju. Lisaks toovad need tuppa populaarset eklektilist hõngu.

Kohvilaua värvi valimisel vaata oma ülejäänud sisustust. Võid katsetada erinevate toonidega, et toa erinevaid  nurki esile tõsta. Klaasist ja marmorist kohvilauad on väga populaarsed tumedamates tubades või skandinaavialikus sisustuses. Naturaalsed toonid näevad alati head välja, tumedamad värvid lähevad aga kokku klassikalise või retrostiiliga 

 

Kohvilaua praktilisus

Pea meeles, et täiuslik kohvilaud pole üksnes kaunis, vaid ka praktiline. Soeta näiteks sisseehitatud hoiuruumiga laud. Mõnedel on riiulid ja sahtlid, kus saab hoida pulte ja muid vajalikke esemeid. Teistel kohvilaudadel on rattad, et neid oleks lihtne liigutada. Nüüd, kus tead, kuidas valida täiuslikku kohvilauda, tutvu meie populaarseimate valikutega.