Näpunäited lisalaua valimiseks

Elutuba on sinu kodu süda. Seal toimuvad filmiõhtud, veedad aega sõpradega või loed diivanil raamatut. Õige diivani valimine on esimene samm mugava ruumi loomise suunas. Kui aga soovid lauaga stiili ja praktilisust lisada, on lisalaud hädavajalik.

Kas tead, kuidas valida lisalauda, mis sobib kokku sinu sisustusega? Esimese asjana tasub pidada silmas selle eesmärki. Lisalauad aitavad asju korras ja käepärast hoida. Neid saab panna diivani või tooli kõrvale ning need näevad kenad välja.

Kuna saadaval on erinevaid variante, võid sattuda segadusse, kui mõtled, kuidas valida lisalauda. Sama kehtib selle kohta, kuidas valida lisalaua värvi, mis sobiks kokku ülejäänud sisustusega. Et seda lihtsamaks muuta, koostasime selle materjali teemal, kuidas valida lisalaua materjali.

 

Miks ma vajan lisalauda?

Lisalauad on mitmekülgsed mööbliesemed. Need mahutavad kõik, mida vajad diivanil lõõgastumiseks. Lisalaudu on saadaval erinevate kujude ja stiilidega. Loe edasi, et saada teada, kuidas valida oma ruumi ja sisustusega sobivat lisalauda.

Paljud inimesed valivad lisalaua kohvilaua asemel. Võid need ka kokku kombineerida, et silmapaistvamat stiili luua. Mängi erinevate materjalide ja kujudega luksusliku mulje jaoks.

 

Kuidas valida täiuslikku lisalauda

Saad lisalaua panna oma lemmiku diivani või tooli kõrvale, et hoida sellel teleripulti, raamatut ja ajakirja. Lisalaua ostmisel küsivad paljud inimesed endalt, kas lisalauad peaksid olema diivanist madalamad. Võid valida laua, mis on diivani käetoe kõrgune. Standardkõrgus on 60–80 cm. Ideaalis võiks lisalaud olla 2–7 cm diivani käetoest madalam. See lisab mugavust.

Kuna lisalaudu on saadaval erinevate kujude ja suurustega, pead mõtlema sellele, kui suur peaks lisalaud olema. See sõltub sinu ruumist, vajadustest ja eesmärgist. Mõtle ruumile, mis su diivanil on ja jäta veidi mööbliesemete vahele vahet. Vajadusel vali väiksem laud. See ei täida kogu ruumi ja lood õhulise ilme.

Lisalaud on suurepärane mööbliese, kui soovid oma elutuba kaunistada. Selleks, et mõista, kui lai peaks lisalaud olema, mõtle sellele, kuidas soovid seda kasutada. Kui tahad sellele panna raamatuid, ajakirju ja lampi, võiks see olla vähemalt 55 cm laiune. Mõnedel laudadel on keerukamad hoiulahendused nagu sahtlid või riiulid. Seega soovitame mõelda selle eesmärgile, enne kui valid välja laua välimuse.

 

Leia lisalaud, mida armastad

Armastame lisalaudu, kuna need on loominguline võimalus kodu kaunistamiseks. Kui mõtled sellele, kas lisalauad peaksid kokku sobima, langeta see otsus tulenevalt õhustikust, mida soovid luua. Tutvume erinevate kujude, stiilide ja värvustega.

 

Kuju

Ümmargused lisalauad on täiuslik valik väiksemasse ruumi, kus vajad hoiulahendusi. Need näevad kõikjal suurepärased välja ja sobivad eriti hästi ilma käetugedeta tooli või diivani kõrvale. Lisaks loovad ümarad lisalauad ruumis tasakaalu tänu oma geomeetrilisele stiilile.

Kandilised lisalauad sobivad suurepäraselt su lemmiklambi hoidmiseks. Need pakuvad rohkem ruumi ning neid saab paigutada ka nurka. Kandilised lisalauad näevad elutoas suurepärased välja.

 

Stiil

Lisalaudu on saadaval väga paljude erinevate stiilidega. Selleks, et sul silme eest kirjuks ei läheks, mõtle oma olemasolevale stiilile. Kui eelistad oma eluruumis minimalistlikku ilmet, soeta kontrasti loomiseks rohmakas lisalaud. Vali nikerdustega pudiust või betoonist laud. Erksad värvid kaunistavad eluruumi ja loovad kauni kontrasti.

Vähem on rohkem. Eriti siis, kui sul on elutoas suured mööbliesemed, polsterdatud diivanid ja erksa mustriga kaunistused. Vali puhaste joonte ja peente jalgadega lisalaud avatud ruumi loomiseks. Ära unusta sobitada kokku erinevaid lisalaudu stiilse ilme saavutamiseks. Tööta neutraalsete toonidega ja mängi vastanditega.

 

Materjal

Täiusliku lisalaua valimisel vaata oma elutoas olevat ülejäänud mööblit. Vali betoonist või metallist lisalaud rohmaka puidust kohvilaua kõrvale. Kui sul on süngem tuba, soovitame akrüülist või klaasist lauda. See loob ruumis heleda, ent kirka ilme.

Marmorviimistlus näeb ajatu välja ja sobib suurepäraselt jookide hoidmiseks. Teiste materjalivariantide seas on klaas ja kivi. Kenama välimuse jaoks kombineeri näiteks metalli, vaske ja alumiiniumi täispuiduga.

Vaata lisalauda kui suurepärast kaunistust, mis pakub ka hoiulahendust. Mängi värvuste ja materjalidega, et integreerida seda oma elutoaga. Järgi meie lihtsaid juhiseid selle kohta, kuidas valida lisalauda ja naudi oma uut stiilset mööblieset.