Kuidas oksjonid toimivad?

Kuidas saan oksjonil osaleda?
Oksjonil osalemiseks peate olema oma kontole sisse loginud ja teil peab olema oksjoni hüüdnimi. Kui teil juba on konto, kuid te pole veel oksjoni hüüdnime valinud, palutakse teil oma esimese pakkumise esitamisel hüüdnimi luua.

Oksjoni hüüdnimi
Teie oksjoni hüüdnime näidatakse oksjonil pakkumise tegemisel. Oksjoni hüüdnime näidatakse avalikult pakkumise ajaloos, sellele pääsete juurde, klõpsates lingil, mis on pakkumiste arvu näitava pakkumise tegemise nupu all.

Kuidas oksjonil pakkumist teha?
Kõik tahavad võita, kuid ainult õige hinnaga. Kuigi soovitame pakkuda maksimaalset summat, mille olete nõus eseme eest maksma, võite ka maksta vähem. Pakkumiste lisandumisel võrdleme teie pakkumist teiste pakkujate omadega. Kui teid üle pakutakse, teeme teie nimel automaatselt uue pakkumise kuni teie määratud maksimaalse pakkumiseni. Teie pakkumist suurendatakse nii suurte sammude kaupa, mida on vaja enampakkuja positsiooni säilitamiseks. Iga kord, kui pakkumine tehakse oksjoni viimastel minutitel, lisatakse oksjonile lisaminut.

Automaatne pakkumine
Meie automaatne pakkumissüsteem muudab pakkumise mugavaks, nii et te ei pea alati uuesti pakkumist tegema, kui keegi teise pakkumise teeb.

Pakkumise tegemisel sisestate maksimaalse summa, mida olete nõus toote eest maksma. Teised pakkujad ei tea teie maksimaalset pakkumist.
Teeme teie nimel pakkumisi, kasutades automaatset pakkumise suurendamise summat, mis põhineb kehtival enampakkumisel. Teeme täpselt nii suure pakkumise, mis tagab, et jääte endiselt enampakkujaks või jõuate reserveerimise hinnani teie maksimaalse summa piires.
Kui mõni teine pakkuja teeb sama maksimaalse või suurema pakkumise, teavitame teid sellest, et saaksite teha uue pakkumise. Teie maksimaalset pakkumist hoitakse konfidentsiaalsena seni, kuni teine pakkuja selle ületab.

Näide:
toote praegune pakkumine on 10,00 eurot. Toomas on teinud kõige suurema pakkumise ja on seadnud tootele maksimaalse 12-eurose pakkumise. Tema maksimaalset pakkumist hoitakse teiste liikmete ees konfidentsiaalsena.
Mari vaatab eset ja määrab maksimaalse pakkumise 15,00 eurot. Marist saab suurima pakkumise tegija.
Toomase pakkumist suurendatakse järkjärgult tema seatud 12-eurose piirini. Mari pakkumine on nüüd 13 eurot.
Saadame Toomasele e-kirja, et ta on üle pakutud. Kui ta oma maksimaalset pakkumist ei suurenda, saab Mari toote endale.

Soovin oma pakkumist muuta
Saate igal ajal oma maksimaalset pakkumist suurendada. Tehke lihtsalt suurem pakkumine. Kui soovite oma maksimaalset pakkumist langetada, kehtivad erireeglid.

Maksimaalse pakkumise suurendamine
Maksimaalset pakkumist saate enne oksjoni lõppu alati suurendada. Selleks klõpsake toote lehel nuppu „Tee pakkumine” ja sisestage uus maksimaalne pakkumine. Väiksemat maksimaalset pakkumist ei saa teha. Lugege altpoolt, mida teha, kui soovite oma pakkumist vähendada või tühistada.

Oma sisestatud maksimaalsete pakkumiste nägemiseks minge oma kontole. Minge lehe vasakus servas jaotisesse „Minu automaatsed maksimaalsed pakkumised”. Järgmisel lehel kuvatakse üksikasjad kogu teie pakkumisaktiivsuse kohta.

Maksimaalse pakkumise vähendamine
Maksimaalset pakkumist ei saa vähendada. Võimalik, et saate oma pakkumise tagasi võtta. Pakkumine on siiski siduv leping ja liikmetel on lubatud pakkumisi tagasi võtta ainult väga erilistes olukordades.

Kas ma saan oma pakkumise tagasi võtta või tühistada?
Pakkumise tegemisel vidaXLis sõlmite siduva lepingu. Enne oksjoni lõppu on võimalik pakkumine küll tagasi võtta, kuid ainult erandjuhtudel. Küsige lisateavet meie klienditeenindusest.
Erandlikud asjaolud; tegite pakkumise sisestamisel vea, nt 5 euro asemel 50 eurot.
Pärast pakkumise tegemist muudeti toote kirjeldust märkimisväärselt.

Minu jälgitavad oksjonid
Oksjoni toodete lehel saate klõpsata lingil (pakkumise tegemise nupu all), et toode jälgimise nimekirja lisada.

Oksjonireeglid

  • Ainult uued tooted
  • Tasuta saatmine ja tasuta tagastamine
  • Ilma lisatasuta
  • Oksjonid alates 1 €

Ma võitsin oksjoni
Minge oma ostukorvi ja ostke ese, mille võitsite. Peate tellimuse vormistama 3 päeva jooksul.

Pange tähele, et te ei saa sama toodet osta enne, kui olete võidetud oksjoni tehingu lõpule viinud.

Võitsin eseme, kuid ei soovi seda enam osta.
vidaXLis tehtud pakkumist või ostu loetakse lepinguks ja olete kohustatud selle eseme ostma. Kui aga tunnete, et teil on toote ostmata jätmiseks õigustatud põhjus, võite meiega ühendust võtta ja oma olukorda selgitada.
Kui me ei ole tehingu tühistamisega nõus ja te toote eest ei maksa, registreeritakse tasumata toode teie kontol. Kui teie kontole registreeritakse lühikese aja jooksul liiga palju tasumata tooteid, võidakse teie konto peatada.

 


Manus(ed)

Oksjonite üldtingimused