Kuidas oksjonid toimivad?

 • Kuidas saan oksjonil osaleda?

  Oksjonil osalemiseks pead olema oma kontole sisse logitud ja sul peab olema oksjoni hüüdnimi. Esmakordsetel osalejatel palutakse esimese pakkumise tegemisel luua hüüdnimi.

 • Oksjoni hüüdnimed

  Sinu oksjoni hüüdnime näidatakse oksjonil pakkumise tegemisel. Pakkumiste ajaloos kuvatakse avalikult oksjoni hüüdnimi. Vaata pakkumiste ajalugu, klõpsates nupu „Paku kohe“ all oleval lingil, mis näitab pakkumiste arvu.

 • Kuidas pakkumist teha?

  Alusta pakkumist nii madalalt, kui soovid ja kui sinu pakkumine ületatakse, suurendame sinu nimel automaatselt pakkumist kuni sinu määratud maksimaalse piiranguni. Lisateavet meie automaatse pakkumissüsteemi kohta leiad järgmisest peatükist.

  Sinu pakkumist suurendatakse nii suurte sammude kaupa, mida on vaja enampakkuja positsiooni säilitamiseks. Iga kord, kui pakkumine tehakse oksjoni viimastel minutitel, lisatakse oksjonile lisaminut.

 • Automaatne pakkumine

  Meie automaatne pakkumissüsteem muudab pakkumised mugavaks. Sa ei pea uut pakkumist tegema iga kord, kui keegi teeb uue pakkumise. Selle asemel teeme automaatselt uue pakkumise, kuid ainult kuni maksimaalse pakkumise summani.

  Kui osaled oksjonil, palutakse sul määrata maksimaalne pakkumine. On oluline, et sinu maksimaalne pakkumine oleks suurim summa, mille maksmine on sulle mugav. Teised pakkujad ei tea sinu maksimaalset pakkumist. Sinu maksimaalset pakkumist hoitakse konfidentsiaalsena seni, kuni teine pakkuja selle ületab.

  Teeme sinu nimel pakkumisi, kasutades automaatset pakkumise suurendamise summat, mis põhineb kehtival enampakkumisel. Teeme täpselt nii suure pakkumise, mis tagab, et jääd endiselt enampakkujaks või jõuad reserveerimise hinnani sinu maksimaalse summa piires.

 • Kas ma saan oma pakkumise tagasi võtta või tühistada?

  Pakkumise tegemisel vidaXLis sõlmid siduva lepingu. Enne oksjoni lõppu on võimalik pakkumine küll tagasi võtta, kuid ainult erandjuhtudel. Lisateabe saamiseks võid pöörduda meie klienditeeninduse poole.

  Erandlikud asjaolud

  - Tegid pakkumise sisestamisel vea, nt 5 euro asemel 50 eurot.

  - Pärast pakkumise tegemist muudeti toote kirjeldust märkimisväärselt.

 • Oksjoni reeglid

  - Ainult uued tooted

  - Tasuta saatmine

  - Oksjoni lisatasu puudub

  - Oksjonid alates 1 eurost

 • Ma võitsin oksjoni! Mis edasi?

  Mine oma ostukorvi ja osta ese, mille võitsid. Pead tellimuse vormistama 3 päeva jooksul.

  Pane tähele, et sa ei saa sama toodet osta enne, kui oled võidetud oksjoni tehingu lõpule viinud.

 • Võitsin eseme, kuid ei soovi seda enam osta

  vidaXLis tehtud pakkumist või ostu loetakse lepinguks ja maksekohustuseks. Kui aga tunned, et sul on toote ostmata jätmiseks õigustatud põhjus, võid meiega ühendust võtta ja oma olukorda selgitada.

  Maksmata ese salvestatakse sinu kontole, kui tühistamist ei saa kokku leppida ja makset ei tehta. Sinu konto võidakse peatada, kui sinu kontole salvestatakse lühikese aja jooksul liiga palju maksmata esemeid.

 


Manus(ed)

Oksjonite üldtingimused